1) Vyplňte poptávku

2) Počkejte na telefonát s nejlepší nabídkou

3) Získejte bonusy


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/79825/virtual/www/domains/srovnaniplynu.cz/kalkulacka-plynu.php on line 112

Návod

  • vyplňte údaje do formuláře
  • údaje se zanalyzují
  • podle lokality a vašeho současného poskytovatele zjistíme jaké jsou možnosti
  • dáme vám vědět o speciálních akcích, které v jsou v současnosti k dispozci

Změna dodavatele zemního plynu je proces zahrnující několik navazujících kroků. Těmi nejdůležitější jsou výpověď smlouvy stávajícímu dodavateli, uzavření smlouvy s novým dodavatelem a nahlášení změny u operátora trhu.

Asi vás nepřekvapí, že vám s tím váš stávající dodavatel moc nepomůže. Většinu s tím spojené administrativy za vás obvykle vyřídí nový dodavatel plynu. Tomu jen podepíšete smlouvu a zplnomocníte jej k vyřízení zbylé administrativy.

Srovnání dodavatelů po celé ČR


V České republice disponuje licencí na dodávky zemního plynu domácnostem přes 100 dodavatelů plynu. Reálně jich však na trhu působí mnohem méně. Právě mezi těmi si můžete vybírat v naší kalkulačce plynu.

V případě časově sladěného přechodu k novému dodavateli plynu se pro vás změní jen koncová částka na faktuře za plyn.

Plynoměr, termín odečtu plynoměru a distributor - to vše zůstává stejné. Nemusíte se tedy obávat žádných technických komplikací.

Ušetří s námí 95 % domácností


Málokdo používá tu nejvýhodnější nabídku plynu na trhu. Proto s námi ušetří drtivá většina domácností. Čím víc zemní plyn využíváte, tím se vám naše kalkulačka plynu vyplatí víc. Nejvíc se vyplatí těm, kteří využívají plyn k více účelům.

Pokud patříte k těm domácnostem, které používají plyn k vaření, vytápění i k ohřevu vody, stojí jistě za to posoudit nabídku konkurenčních dodavatelů zemního plynu.

Pokud ne, úspora bude sice menší, ale tak jako tak určitě ušetříte.

Průměrná úspora je 9.300 Kč za dva roky


Roční úspora může být velmi rozdílná u různých domácností.

Například rodina, která bydlí v panelákovém bytě a plyn používá jen k vaření, ušetří při spotřebě 50 m3 zemního plynu na změně dodavatele asi jen 100 Kč.

Naopak rodina z menšího rodinného domku s moderním plynovým kotlem a integrovaným zásobníkem teplé vody, ušetří při spotřebě 2 500 m3 zemního plynu na změně dodavatele až 3 800 Kč ročně. To už se pak změna dodavatele plynu určitě vyplatí.

Příklady kalkulace úspor

Plyn používáte k vaření, ohřevu vody i vytápění

Předpokládáme spotřebu do 32 MWh/rok

Plyn používám k Dům Byt
Vaření
Vytápění
Ohřev vody
Vaše úspory od 14 180,- Kč od 8 500,- Kč

Plyn používáte pouze k ohřevu vody

Předpokládáme spotřebu do 4 MWh/rok

Plyn používám k Dům Byt
Vaření
Vytápění
Ohřev vody
Vaše úspory od 1 999,- Kč od 1 990,- Kč

O kalkulačce plynu

Naše internetová stránka je zaměřena na problematiku týkající se zemního plynu. Kromě tipů, na co si při výběru toho správného dodavatele dávat pozor a na co se zaměřit, vám poskytneme také řadu dalších informací. Těmi jsou například charakteristika a využití zemního plynu, dozvíte se co je a jak funguje taková kalkulačka plynu, a mnoho dalšího. Jestli vás zajímá právě to, jste na našich internetových stránkách správně.

Zemní plyn a jeho využití

Zemní plyn je nejbezpečnější a také nejčistší primární palivo. Jedná se o hořlavou látku bez tvaru, barvy nebo zápachu. Zemní plyn při spalování méně škodí životnímu prostředí, než například spalování fosilních paliv. Má širokou škálu využití. Používá se k vaření, topení, výrobě elektrické energie či pohonu motorových vozidel.

Vaření na plynu přináší celou řadu výhod. Jde například o to, že okamžitě po zapálení, je sporák připravený pracovat. Také se velmi snadno reguluje. Na tomto sporáku můžete použít také nádobu, která nemá rovné dno. Nespornou výhodou je také to, že vaření na plynu je mnohem levnější než vaření na elektrickém sporáku. Zemní plyn slouží také k ohřevu užitkové vody. Největší úspory zde naleznete rozumným využíváním. V některých případech může být individuální způsob přípravy mnohem méně finančně náročnější než pomocí centrálního zdroje. Dále se dá použít tento plyn také k vytápění. Má totiž velkou energetickou účinnost, snadno se ovládá a reguluje. Při spalování plynu nedochází k znečišťování životního prostředí.

Zemní plyn je složený z plynných uhlovodíků a nehořlavých látek. Aby se dalo zabránit úniku plynu, před jeho distribucí se do něj přidává odorant, nejčastěji ethanthiol, který dodává plynu jeho typický zápach.

Dodavatelé plynu

Na českém trhu naleznete celou řadu firem, které se zabývají dovozem a distribucí zemního plynu. Některé mají dlouhou historii, někteří jsou na trhu teprve nováčkem. Jednotliví výrobci svým zákazníkům nabízí různé produktové řady, bonusy a zvýhodnění pro dlouhodobé zákazníky. Mezi přední výrobce, kteří mají na trhu již jistou tradici, může zařadit společnosti jako je E.ON, ČEZ nebo RWE. Ty mimochodem patří také mezi největší společnosti zabývající se distribucí zemního plynu. Mezi další výrobce se řadí EUROPE EASY ENERGY, ELIMON, CENTROPOLE ENERGY a.s., FONERGY s.r.o. nebo ENRA SERVICES.

Srovnávač cen plynu

Při výběru vhodného dodavatele plynu rozhoduje především cena. Srovnání cen plynu vám umožní zjistit aktuální ceny na trhu. Stačí vyplnit jen pár údajů a okamžitě získáte přehled, který z dodavatelů zemního plynu je pro vás nejvýhodnější. Kromě ceny je také důležité, jestli u nového dodavatele zaplatíte aktivační a deaktivační poplatky. Tato skutečnost musí být uvedena v cenové nabídce. Pozor si musíte dát zejména na skryté poplatky. U nového dodavatele se také zaměřte na nabízený servis a doprovodné služby. Při výběru se rozhodně neunáhlete. Stejně tak i při podepisování smlouvy.

Za pár vteřin vám kalkulačka plynu zjistí, kolik ušetříte.

Ať už si nějakého vyberete, nebo ne, ušetříme vám obíhání poboček.

Tato webová stránka je určena všem, které zajímá cena plynu. Nabízíme bezplatný nástroj - kalkulačka plynu, který nabízí komukoliv, kdo chce ušetřit, porovnání cen plynu napříč dodavateli v ČR. Zemní plyn může být dost předražený na to, aby se vám vyplatilo investovat pár minut času k vyplnění srovnávací kalkulačky plynu.

S naším webech ušetříte nejen peníze, ale i čas spojený s obíháním poboček jednotlivých dodavatelů. Ceníková cena plynu nemusí vždy odpovídat té reálné, vzhledem k různým podmínkám v různých oblastech. Náš nástroj vám umožní zjistit konkrétní částku přes internet, aniž byste museli někde něco obíhat. Umožňujeme i okamžité sjednání vybraného dodavatele.

logo

Online srovnání cen plynu

© Srovnání cen plynu | Všechna práva vyhrazena