1) Vyplňte kalkulačku

2) Vyberte si cenu

3) Zavoláme Vám

Plynová zařízení

Plynových zařízení je na trhu celá řada. Jde například o kotle, sporáky nebo bojlery. A jak správně vybrat plynová zařízení?

Srovnání cen plynu

Výběr vhodného bojleru vám může ušetřit až 35 % nákladů na energii. Úsporný ohřívat teplé vody musí splňovat několik základních parametrů. Co jistě od tohoto zařízení očekáváme, je jeho dlouhá doba životnosti. Ohřívač by měl být také odolný vůči vodnímu kameni a korozi. Velmi dobré je také, aby topné těleso nebylo ponořené, ale zasunuté do ocelové jímky, která se nachází na ocelovém víku příruby. Většina výrobců uvádí dobu použitelnosti 15-20 let. Bojler by měl být spolehlivý a hospodárný. Důležité je, aby byl schopen udržet teplou vodu. Rozhodně nepodceňujte jeho umístění. Měl by být umístěn co nejblíže k místu spotřeby teplé vody. A to z toho důvodu, že u dlouhého rozvodu potrubí dochází k ochlazování vody. Velikost bojleru je také velmi důležitá. Nesprávná volba totiž vede ke zvyšování nákladů na přípravu teplé vody. Berte také v potaz, kolik teplé vody spotřebujete za den.

Výběr vhodného kotle

Budete-li si vybírat vhodný kotel, musíte si především ujasnit, zda máte zájem o klasický kotel či o kotel kondenzační. Zda požadujete plynový kotel stacionární či nástěnný. Nástěnný kotel má tu výhodu, že má větší účinnost, ale také potřebuje více energie. Nejvýhodnější variantou je zakoupení plynového kondenzačního kotle. Ten k topení využívá nejen energii ze spalování plynu, ale topí také pomocí výparů, které vznikají při spalování. Při výběru vhodného kotle se musíte zaměřit na to, k jakému účelu vám bude sloužit. Jestli jej budete využívat pouze k vytápění nebo také k ohřevu teplé vody. Pokud si ovšem nejste jistí, doporučujeme vám navštívit různé specializované veletrhy.

Srovnání cen plynu

Při výběru vhodného plynového sporáku se také nezapomeňte podívat na jeho energetický štítek, který vám přehledně podá informace o spotřebě, úspornosti a také účinnosti zařízení. U plynových sporáků je ta výhoda, že jsou velmi dobře regulovatelné. Navíc je zde vysoká úspora tepelné energie. Nevýhodu je plynová trouba, která se na rozdíl od sporáku, hůře reguluje.

Za pár vteřin vám naše srovnání cen plynu zjistí, kolik na plynu ušetříte.

Ať už si nějakého vyberete, nebo ne, ušetříme vám obíhání poboček.

Tato webová stránka je určena všem, které zajímá cena plynu. Nabízíme bezplatný nástroj - kalkulačka plynu, který nabízí komukoliv, kdo chce ušetřit, porovnání cen plynu napříč dodavateli v ČR. Zemní plyn může být dost předražený na to, aby se vám vyplatilo investovat pár minut času k vyplnění srovnávací kalkulačky plynu.

S naším webech ušetříte nejen peníze, ale i čas spojený s obíháním poboček jednotlivých dodavatelů. Ceníková cena plynu nemusí vždy odpovídat té reálné, vzhledem k různým podmínkám v různých oblastech. Náš nástroj vám umožní zjistit konkrétní částku přes internet, aniž byste museli někde něco obíhat. Umožňujeme i okamžité sjednání vybraného dodavatele.

logo

Online srovnání cen plynu

© Srovnání cen plynu | Všechna práva vyhrazena