1) Vyplňte kalkulačku

2) Vyberte si cenu

3) Zavoláme Vám

Použití plynu

Zemní plyn patří mezi nejčistší a nejbezpečnější primární paliva. Jde o látku, která je bezbarvá a bez zápachu. Proto do něj přidává chemická látka, odorant, a to v takové koncentraci, aby se mohl zjistit jeho případný únik. Nejčastěji se přidává látka zvaná ethanthiol. Při jeho spalování se do ovzduší vypouští velmi malé množství škodlivých látek. Je to surovina, která má široký záběr použití. Nejčastěji se používá k topení, k ohřevu vody, k pohonu motorových vozidel, k výrobě elektrické energie nebo k vaření.

Zemní plyn používá k vaření přes 2,5 milionu domácností v naší republice. Vařit na plynu má celou řadu výhod. Patří mezi ně i to, že plynový sporák je ihned po zapálení plynu funkční a snadno regulovatelný. Na tomto sporáku se dají použít také nádoby, které nemají rovné dno. Nesporně velkou výhodu spatřujeme v tom, že vaření na zemním plynu je mnohem levnější než na elektřině nebo na propan-butanu. Ovšem jistou nevýhodou je, že spaliny zůstávají v místnosti, kde je zemní plyn používán. Je-li ovšem vše správně zapojeno, nemělo by dojít při provozu k žádným problémům.

Ohřev vody

Zemní plyn je vhodné použít i k ohřevu užitkové vody. Množství vody, která je v domácnosti spotřebována, závisí na počtu jejich členů. Největší úspory jak vody, tak i plynu, dosáhnete rozumným využíváním. Individuální způsob přípravy teplé vody je jistě efektivním způsobem, na rozdíl od dodávky z centrálního zdroje.

Srovnání cen plynu

Ohřev teplé užitkové vody je vhodné využít také k vytápění. Zemní plyn k vytápění používá více než jeden milion obyvatel. K výhodám jeho použití patří především vysoká energetická účinnost plynových spotřebičů, jejich jednoduché ovládání, snadná regulace a automatizace. Navíc neškodí životnímu prostředí. Můžeme jej používat k lokálnímu či k centrálnímu vytápění.

Za pár vteřin vám naše srovnání cen plynu zjistí, kolik na plynu ušetříte.

Ať už si nějakého vyberete, nebo ne, ušetříme vám obíhání poboček.

Tato webová stránka je určena všem, které zajímá cena plynu. Nabízíme bezplatný nástroj - kalkulačka plynu, který nabízí komukoliv, kdo chce ušetřit, porovnání cen plynu napříč dodavateli v ČR. Zemní plyn může být dost předražený na to, aby se vám vyplatilo investovat pár minut času k vyplnění srovnávací kalkulačky plynu.

S naším webech ušetříte nejen peníze, ale i čas spojený s obíháním poboček jednotlivých dodavatelů. Ceníková cena plynu nemusí vždy odpovídat té reálné, vzhledem k různým podmínkám v různých oblastech. Náš nástroj vám umožní zjistit konkrétní částku přes internet, aniž byste museli někde něco obíhat. Umožňujeme i okamžité sjednání vybraného dodavatele.

logo

Online srovnání cen plynu

© Srovnání cen plynu | Všechna práva vyhrazena