1) Vyplňte kalkulačku

2) Vyberte si cenu

3) Zavoláme Vám

Volba dodavatele plynu

K hlavním důvodům pro změnu dodavatele plynu bývá vysoká cena nebo nekvalitně poskytované služby. Co vás jistě u nového dodavatele bude zajímat, je cena, servis a jeho důvěryhodnost. Nabídka dodavatelů zemního plynu je opravdu široká. V současné době na českém trhu nalezete přes 30 firem, které se dodávkou plynu zabývají.

Srovnání cen plynu

Cena plynu neustále stoupá. Změna dodavatele je jednou z možností, jak alespoň trochu zmírnit tyto vysoké náklady. Způsobů, pomocí kterých zjistíme, který dodavatel je pro nás nejvhodnější, je celá řada. Mezi ty nejrychlejší patří použití kalkulačky plynu, která vám vypočítá vaše náklady. Provede také srovnání jednotlivých dodavatelů a určí, který je pro vás a vaše potřeby nejvhodnější.

Poplatky a služby

U nového dodavatele by neměly být žádné aktivační či deaktivační poplatky. A pokud tomu tak je, tyto údaje by se měly objevit v cenové nabídce. Dávejte si pozor především na skryté poplatky.

Další, na co si musíte zjistit, je nabízený servis a doprovodné služby. U nového dodavatele se zaměřte také na nabízené produktové řady. Mezi sebou se liší zejména poskytovanými službami. Některé firmy dokonce žádné služby neposkytují. S novým dodavatelem jistě budete muset čas od času něco řešit. Proto je důležité si zjistit, jak váš nový dodavatel komunikuje se svými zákazníky. Například, jestli firma poskytuje bezplatnou info linku. Jestli se dá do dané společnosti dovolat a zda vám pomohou vyřešit váš problém či odpovědět na vámi položené otázky.

Spolehlivost a garance

Důležitá je také důvěryhodnost a spolehlivost dodavatele. Bohužel tyto vlastnosti se nedají nijak vypočítat. Přesto byste si měli zjistit, zda je vámi vybraná společnost spolehlivá. A to například u známých, kteří využívají služby vámi vybraného dodavatele.

Při výběru dodavatele plynu byste si měli dávat pozor například na to, na jak dlouhou dobu vám garantuje danou cenu. Rozhodně nepostupujte unáhleně. Velmi pečlivě si prostudujte nabídky a pořádně si přečtěte smlouvu.

Výpověď
Výpověď stávajícího dodavatele plynu

Nejdřív ze všeho si ujasněte, ke kterému dodavateli byste chtěli přejít. Nejpohodlnější způsob, díky kterému nebudete muset obíhat pobočky, je vyplnění naší jednoduché kalkulačky cen. Ta vám zobrazí seznam nejvýhodnějších dodavatelů podle ceny přímo pro váš konkrétní případ. Nemusíte si nutně vybrat hned toho nejlevnějšího. Rozumnější je si z těch levnějších vybrat nejspolehlivějšího, případně dodavatele s nejlepšími službami zákazníkům. Cena je pouze jeden z ukazatelů, i když právě kvůli ceně se nejčastěji ke změně odhodláme.

Změna dodavatele plynu je v zásadě ukončení smluvního vztahu s předchozím dodavatelem a uzavření nové smlouvy s tím levnějším či jinak výhodnějším. Výpověď závisí především na vaší stávající smlouvě. Dobře si ji pročtěte, zejména pasáže o délce výpovědní lhůty a případných sankcích. Na tom závisí načasování. Jde nám o to, aby po ukončení dodávky od jednoho ihned následovala dodávka plynu od druhého dodavatele. Smlouvu je třeba včas a řádně vypovědět, abyste se vyhnuli smluvním pokutám.

Výběr
Uzavření smlouvy s novým dodavatelem

Uzavření smlouvy s novým dodavatelem plynu je mnohem jednodušší a příjemnější. Komplikované administrace se bát nemusíte. Téměř každý dodavatel bude rád za nového zákazníka a zdarma vám pomůže vyřídit veškeré formality. Samozřejmě bude potřeba vaše zmocnění k právním úkonům. Všechny administrativní úkony následně zařídí za vás.

Úspora
Vychutnejte si pocit, že nepřicházíte o peníze

To je vše. Pokud máte vše dobře rozmyšlené, můžete přejít rovnou ke kalkulačce, vybrat si z výsledků dodavatele, který vám vyhovuje, a po kliknutí na "mám zájem" už můžete zahájit komunikaci s novým dodavatelem. V případě zájmu o sjednání zavolá operátorka, která vám popíše, jak dále postupovat.

Za pár vteřin vám naše srovnání cen plynu zjistí, kolik na plynu ušetříte.

Ať už si nějakého vyberete, nebo ne, ušetříme vám obíhání poboček.

Tato webová stránka je určena všem, které zajímá cena plynu. Nabízíme bezplatný nástroj - kalkulačka plynu, který nabízí komukoliv, kdo chce ušetřit, porovnání cen plynu napříč dodavateli v ČR. Zemní plyn může být dost předražený na to, aby se vám vyplatilo investovat pár minut času k vyplnění srovnávací kalkulačky plynu.

S naším webech ušetříte nejen peníze, ale i čas spojený s obíháním poboček jednotlivých dodavatelů. Ceníková cena plynu nemusí vždy odpovídat té reálné, vzhledem k různým podmínkám v různých oblastech. Náš nástroj vám umožní zjistit konkrétní částku přes internet, aniž byste museli někde něco obíhat. Umožňujeme i okamžité sjednání vybraného dodavatele.

logo

Online srovnání cen plynu

© Srovnání cen plynu | Všechna práva vyhrazena